Palmieri a Devils rokujú, pravdepodobne príde trejd

Nie je to prvý rok, čo sa o tom pošuškáva. Kyle Palmieri u Devils pravdepodobne nedokončí svoj kontrakt. O odchode z New Jersey sa hovorilo už dlhší čas, teraz je však posledná možnosť, ako z neho môže klub niečo vydolovať.

O prípade informuje insider Pierre LeBrun. Píše, že sa strany snažia dohodnúť na novom kontrakte. Američan aktuálne poberá 4,65 mil. ročne. Je však veľmi pravdepodobné, že sa rezultát procesu dozvieme už o zopár dní. Do uzávierky zostáva len niečo viac ako týždeň a ak sa nedohodnú, „diabli“ sa ho určite pokúsia vytrejdovať.

Sám LeBrun dodáva, že podľa neho dôjde k trejdu. Palmieri a Devils totiž majú, zdá sa, odlišné predstavy o novom kontrakte. LeBrun nazýva aktuálne snaženie sa o kompromis „poslednou šancou“.

Ani výmena 30-ročného krídelníka sa nebude rodiť ľahko. Jednou vecou je, že v 34 dueloch zaknihoval 17 (8+9) bodov, zbiera teda pol bodu na zápas, čo značí pokles oproti jeho štandardu. Ešte väčšou komplikáciou uňho môže byť modifikovaná klauzula o nevymeniteľnosti, pomocou ktorej si vyberie osem klubov, kam ho Devils nemôžu vymeniť.

Palmieri by, pochopiteľne, prijal výmenu do organizácie so šancou na Stanley Cup. Ten mu v zbierke chýba, najďalej bol v konferenčnom finále ešte počas pôsobenia v Anaheime. V lete môže Palmieri zakotviť na trhu s voľnými hráčmi a vybrať si z viacerých ponúk.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.