Palát byl pro Tampu klíčový. Trenér Cooper ho velmi chválil

Palát, Rutta. Dva Češi, dva dvojnásovní vítězové Stanley Cupu. Ondřej Palát byl součástí pravděpodobně nejlepší formace play-off, Jan Rutta zase většinu času strávil vedle velikána Victora Hedmana. Oba se prosadili jak střelecky, tak přispěli k výhrám i jiným způsobem. Především Palátovy kvality velmi ocenil trenér Jon Cooper.

„Nedostává se mu takové chvály jako Pointovi a Kučerovovi, ale kdybych ho stáhl z lajny, Point a Kučerov by za pár minut byli u mě v kanceláři a říkali by mi, co to sakra dělám, zbláznil jsem se?“ promluvil po finálové sérii trenér Tampy Jon Cooper.

Ondřej Palát sice nevynikal bodově, ale je nutné říci, že byl přínosný i jiným způsobem. Ačkoliv to nevypadá, ve formaci s Pointem a Kučerovem byl skutečně nepostradatelný. Nakonec se českému útočníkovi podařilo posbírat 13 kanadských bodů za pět branek a osm asistencí ve 23 zápasech.

Česká dvojice Ondřej Palát a Jan Rutta tak slaví druhý Stanley Cup ve dvou letech po sobě. Tento počin se povedl v minulosti pouze třem hráčům, jednou se jednalo o dva jedince v jednom týmu. Řeč je o Jiřím Hrdinovi a Jaromíru Jágrovi v letech 1991 a 1992. Ještě před nimi se podařilo zvednout pohár nad hlavu „back-to-back“ Jaroslavu Pouzarovi v roce 1984 a 1985.

Tampa je prvním týmem od roku 2015, který mohl slavit Stanley Cup ve své domácí aréně. Tehdy se to podařilo Chicagu. „Řeknu vám, myslím si, že každý fanoušek jakéhokoli týmu, pokud byste mu dali možnost vyhrát Stanley Cup před jeho zraky, nebo slavit dříve, ale na jiném stadiónu, tak by radši jeden zápas obětoval,“ řekl Cooper po pondělní prohře 3:2 v prodloužení, která ještě vrátila sérii zpět na Floridu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.