Ovečkin si je istý, že podpíše vo Washingtone. „Chcem tu ukončiť kariéru.“

Alexander Ovečkin má po sezóne. Po tretíkrát za sebou vypadli jeho Capitals už v prvom kole, avšak osoba kapitána je tak silná, že jeho nový – a stále neexistujúci – kontrakt akoby zatienil všetku frustráciu zo skorého konca. Čo príde ďalej?

Ovečkinovi po sezóne 2020/21 končí trinásťročná zmluva, ktorú podpísal 10. januára 2008. Z rokovaní medzi ním a klubom sa toho veľa nevynáša, dokonca aj ruský snajper rozpráva nejasne. Existujú síce nepodložené špekulácie, že by mohol odísť inam či do KHL, no z jeho slov je cítiť presný opak.

„Stále máme čas. Samozrejme, chcel by som tu ukončiť kariéru. Som si celkom istý, že čoskoro niečo upečieme,“ vyjadril sa 35-ročný moskovský rodák na margo rokovaní. Potom si zažartoval. „Možno ten kontrakt podpíšeme hneď teraz.“

„Ovi“ je klubovou legendou. Vo Washingtone drží mnohé rekordy a stále dokáže byť vysoko produktívnym strelcom. Pre klub vyhral aj jediný Stanley Cup, a to v roku 2018. Panuje všeobecné presvedčenie, že pokiaľ bude chcieť hrať, Caps budú chcieť, aby to bolo v ich drese. Sám Ovečkin sa ale pred časom vyjadril, že ak bude cítiť, že je len do počtu, odíde z NHL.

Doplnil, že stále miluje hokej a chce hrať, dokedy bude môcť. Capitals bez Ovečkina si nevedia predstaviť ani jeho spoluhráči.

„Keď sa povie Washington Capitals, automaticky si spomeniete na Alexa Ovečkina,“ povedal o ňom TJ Oshie. „Myslím si, že to tu miluje a najradšej by tu ostal naveky, čiže pevne verím, že dôjde k dohode, ktorá bude prospešná pre obe strany.“

Na jednej strane sa chce Washington pravidelne merať s najlepšími tímami v bojoch o Stanley Cup, na druhej však vedia, že nechcú prísť o klubovú ikonu. „Alex tu je šťastný,“ hovorí majiteľ Ted Leonsis. „Dobre vie, že nech už chce hrať ďalších päť či desať rokov, vždy má u nás dvere otvorené.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.