Ovečkin hetrikom prekonal rekord Petra Bondru

Oh My Hockey|27. nov 2021 o 06:59

Alexander Ovečkin začal sezónu ako z hokejovej učebnice. Vekom by sa mohol zaradiť medzi upadajúcich hráčov, avšak on predvádza výnimočné výkony.

Dnes v noci dokázal, že ani náhodou nepoľavuje. Strelil hetrik, v 21 dueloch zaznamenal už osemnásť gólov a v ligovom bodovaní je s 36 bodmi na delenej druhej pozícii. Aby dostihol Jaromíra Jágra na tretej priečke tabuľky strelcov a stal sa najlepším európskym strelcom v dejinách ligy, potrebuje ďalších osemnásť presných zásahov.

Ešte pred strelením nočného hetriku ho do tváre trafil tečovaný puk, po čom musel zamieriť do šatne. "Trochu ma to prebudilo. Vďakabohu som nestratil ďalší zub," smial sa po zápase.

Nabudilo ho to tým správnym smerom. K rekordu. Ruský snajper sa najprv trafil v 23. minúte v presilovke. Druhý gól pridal o minútu neskôr. Hetrik zavŕšil víťazným gólom v 45. minúte. Capitals vyhrali nad silnou Floridou 4:3.

Ovečkin svojím zápisom prekonal ďalšieho velikána histórie klubu, Petra Bondru. Stal sa najstarším hráčom Capitals, ktorý v ich drese strelil hetrik. Slovenská legenda držala rekord vo veku 35 rokov a 295 dní. Alex Ovečkin tento zápis zveľadil na 36 rokov a 70 dní.

"Keď mám šancu strieľať, tak strieľam. Keď prihrávať, tak prihrávam. Je to jednoducho, pochopili ste?" reagoval na otázku novinárov o jeho produktivite. Nedávno v Montreale totiž zaknihoval tri asistencie.

Dnes v noci sa posunul aj v historickej tabuľke produktivity pred Guya Lafleura a Brandona Shanahana. Patrí mu už 26. miesto, dokopy v kariére pozbieral 1356 bodov. Na 25. Johnnyho Bucyka mu chýba trinásť bodov.