Ovečkin a ďalší Rusi porušili pravidlá. Capitals dostali stotisícovú pokutu

Protokol, ktorý liga vydala pred začiatkom aktuálneho ročníka a týka sa správania v rámci prevencie šírenia ochorenia COVID-19, je striktný. Platí však pre každého rovnako. Dopad jeho porušenia na vlastnej koži pocítili Washington Capitals.

Odhalilo sa, že Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuznecov, Dmitrij Orlov a Iľja Samsonov trávili čas v bezprostrednej blízkosti bez rúšok na tvári mimo povolených miest. Takéto niečo daný protokol zakazuje. Capitals nielenže dostali pokutu stotisíc dolárov, ale ruské kvarteto muselo byť zapísané na covidovú listinu.

Tá zahŕňa nie len pozitívne testovaných hokejistov, ale aj tých, ktorí by potenciálne mohli šíriť nákazu. Zatiaľ sa nevie, či budú môcť odohrať ďalší zápas tímu. Ten je naplánovaný na noc z piatka na sobotu.

Organizácia Washington Capitals vydala k veci takéto stanovisko: „Naši ľudia pracovali extrémne tvrdo na tom, aby vytvorili bezpečné prostredie pre našich hráčov a zamestnancov, aby sme v tejto sezóne mohli hrať. Sme sklamaní správaním našich hráčov, ktorí sa rozhodli stretávať sa v hotelových izbách a mimo dovolených miest. Akceptujeme rozhodnutie NHL a budeme si opakovať covidový protokol, aby sme si boli istí, že každý všetkému úplne rozumie.“

Alexander Ovečkin: „Ľutujem moje rozhodnutie stráviť čas s mojimi spoluhráčmi v hotelovej izbe a mimo šatne. Z tejto skúsenosti sa poučím.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.