Oslavy sa odkladajú, Canadiens po dráme zmarili prvý mečbal Lightning

Oh My Hockey|6. júl 2021 o 05:29

Canadiens zatrhli oslavy Tampy Bay. Prvé finálové predĺženie v tomto roku zvládli lepšie ako favorit a vynútili si piaty zápas na floridskom ľade. Ako ironicky písali fanúšikovia na sociálnych sieťach, jediným šťastným človekom v Tampe je tamojšia starostka.

Nočný duel sa hral v kanadskom Bell Centre.

V prvej tretine stretnutia boli strelecky jasne aktívnejší hráči hostí. Tampa Bay však napriek tomu inkasovala ako prvá. Z Montrealu sa trafil Nick Suzuki, jeho presný zásah akoby vyvolal sériu vylúčení pred prvou sirénou. Bolts si zahrali presilovku, nevyužili ju. Canadiens vyhrávali vo finále Stanley Cupu po prvý raz od 9. júna 1993.

V druhej tretine si hru v početnej prevahe vyskúšali raz Canadiens a dvakrát Lightning, ale špeciálne oslabovkové tímy sa opäť ukázali vo veľmi dobrom svetle. Vyrovnávajúci gól na 1:1 padol za rovnovážneho stavu v 38. minúte, presadil sa Goodrow.

Najbohatšou na góly bola tretia dvadsaťminútovka. V 48. minúte sa strhla mela, následkom ktorej rozhodcovia vylúčili šesť hráčov, po troch na každej strane. V 49. minúte prevážil misky váh na stranu Canadiens Alexander Romanov. Odpovedal mu o päť minút neskôr Pat Maroon. Minútu pred koncom bol za faul vysokou hokejkou na Ondřeja Paláta vylúčený kapitán domácich Shea Weber na štyri minúty, presilovku po minúte preťala siréna znamenajúca, že sa ide do predĺženia.

To sa začalo presilovkou Tampy Bay a počas ich tlaku a po zákrokoch Careyho Pricea sa do veľkej šance dostali Habs. Vasilevskij však nadviazal na Pricea, ktorý na opačnej strane pri príležitostiach Tampy čaroval. Štvorminútová presilovka Lightning ostala nevyužitá a Montreal to potrestal. Josh Anderson sa dostal do úniku po ľavej strane a v páde dokázal z uhlu prekonať Andreja Vasilevského.

Canadiens si vynútili piaty zápas, ten sa bude hrať na ľade Tampy Bay.

Do zápasu nastúpilo trio krajanov. Bek Erik Černák odohral bezmála 20 minút, pripísal si päť hitov a dva bloky. Rovnako aktívny vo fyzickej hre bol i forvard Ondřej Palát. Ten dvakrát strieľal na bránu, odohral takmer 17 minút. Jan Rutta stihol za skoro 15 minút štyrikrát ohroziť bránu Careyho Pricea, no gólovo sa nepresadil.

MONTREAL CANADIENS 3:2p TAMPA BAY LIGHTNING (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
16. Anderson (Suzuki, Caufield), 49. Romanov (Evans), 64. Anderson (Caufield) - 38. Goodrow (McDonagh, Coleman), 54. Maroon (Joseph, Johnson)
Brankári: Price 32/34 - Vasilevskij 18/21