Oskar Lindblom sa stal víťazom Bill Masterton Trophy

Švédsky útočník Oskar Lindblom je čerstvým víťazom Bill Masterton Trophy. Cena je každoročne udeľovaná hráčovi, ktorý spája svoje hokejové majstrovstvo s príkladnou oddanosťou a vernosťou hokeju.

Lindblom bol už od zverejnenia trojčlennej nominácie favoritom a vyhral aj fanúšikovské hlasovanie na našom webe. Zvyšnými dvomi finalistami boli Matt Dumba a Patrick Marleau, ktorý sa v poslednej sezóne stal historickým rekordérom v počte odohraných zápasov.

Príbeh 24-ročného Lindbloma je inšpiratívny. V decembri roku 2019 mu lekári diagnostikovali veľmi vzácnu a ojedinelú formu rakoviny, tzv. Ewingov sarkóm (postihuje kosti). Lindblomova liečba trvala dlhé mesiace, pred necelým rokom ju ukončil a porazil rakovinu.

V ročníku 2020/21 zažil zápas, ktorý sa niesol v symbole boja proti rakovine. Jeho spoluhráči si na jeho počesť obliekli dresy s menom Lindblom a číslom 23.

[cfgeo_banner id=“11213″]

„Cítim sa hrdý a poctený, že som vyhral toto ocenenie, zvlášť v konkurencii takých ľudí ako Matt Dumba a Patrick Marleau, skvelými ľuďmi na ľade i mimo neho,“ vyjadril sa Lindblom. „Už len to, že som sa mohol vrátiť na ľad, bolo úžasné. Rád by som sa poďakoval mojej rodine, priateľke, spoluhráčom, organizácii a špeciálne lekárom a zdravotníkom, ktorí mi pomáhali na mojej ceste, ale i všetkým, čo so mnou túto cestu absolvovali. Chcem vám povedať veľké ďakujem.“

Lindblom bol na ocenenie nominovaný aj pred rokom, vtedy ho však získal Bobby Ryan. Dnes v noci vyhlásil meno nového víťaza.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.