Okienko špekulácií: Hall a nová zmluva? Savard na Floridu? Záujem o Ritticha?

Už len tri dni a bude po všetkom. Trade Deadline sa nezadržateľne blíži, posledné výmeny môžu manažéri uskutočniť do deviatej večernej hodiny nášho času v pondelok 12.4. Niektoré mená ešte stále nezmenili pôsobisko, hoci je ich osud stále neistý.

Hlavnou tvárou tohtoročnej uzávierky prestupov je Taylor Hall. Útočník s ročným kontraktom v Buffale Sabres je terčom niekoľkých klubov. Vedenie Sabres sa jeho výmene nebráni, dlhé rokovania však hovoria jasným tónom. Nechcú oňho prísť zadarmo. Chcú, aby sa kluby bili, predbiehali.

Možný variant toho, ako by mohol vyzerať komplikovaný trejd Halla cez tri kluby, ste si mohli všimnúť vo včerajšom vydaní Sajmonovho notesa. Vyzeral takto:

TORONTO získa:
LW Taylor Hall (25% zmluvy / 2 mil. AAV / 465 tis. zostáva)
C Carl Soderberg (z CHI / 1 mil. AAV / 233 tis. zostáva)

BUFFALO získava:
LW Nick Abruzzese
2021 2. kolo draftu (TOR) (za ponechanie si 50% Hallovho kontraktu)
2022 2. kolo draftu (TOR)

CHICAGO získava:
F Pierre Engvall (1.25 mil. / 2022 / 291 tis. zostáva)
2022 5. kolo draftu (TOR)
(vezme 25% Hallovho kontraktu)

Tak či onak, Hall je na 95 percent na ceste z Buffala. Trejd by mohli prekaziť jedine prehnané požiadavky Sabres, avšak ak by Kanaďan dokončil ročník v Buffale, nikomu by to veľmi neprospelo. Podľa posledných informácií Taylor „baží“ po výmene až natoľko, že je ochotný ihneď podpísať predĺženie kontraktu v novom klube. Tým pádom by z neho nebol iba „rental“ hráč na jedno play-off, ale dlhodobejšia akvizícia.

Záujem Maple Leafs o Halla sa, zdá sa, vytráca. Možno aj pre skutočnosť, že by museli ísť komplikovanou cestou, ktorú ste si mohli všimnúť vyššie. To by ich postavilo do značnej nevýhody voči konkurentom.

Ďalšie špekulácie pred deadline:

  • Ako ste si mohli všimnúť, David Savard z Columbusu v noci nenastúpil na zápas proti Tampe Bay. Urastený 30-ročný obranca (a pravák) je na predaj. Favoritom sa zdajú byť Panthers, ktorým chýba Ekblad. Navyše by Savard pracoval pod generálnym manažérom Billom Zitom, ktorého dobre pozná, keďže ten prišiel na Floridu práve z Columbusu. Cats včera predviedli výmenu, čo jasne naznačila, že vypratávajú priestor pod stropom.
  • Podľa Elliotte Friedmana je Jevgenij Svečnikov na predaj. Neexistuje však žiadna istota, že si ho niekto naozaj vezme. Stále existujú pochybnosti, pretože ruský útočník zatiaľ nie je dostatočne preverený. Navyše nikto nevie, čo zaňho Steve Yzerman žiada.
  • David Rittich je takisto bodom záujmu. Český gólman v službách Calgary bol podľa Franka Seravalliho predmetom viacerých telefonátov, o konkrétnych kluboch však nehovoril.
  • Anaheim Ducks žiadajú veľkú protihodnotu za Josha Mansona. Manažment síce naslúcha ponukám, no sám si zaňho pýta prvé kolo draftu a top prospekta. Síce podľa Pierre LeBruna existuje záujem zo strany Winnipegu či Caroliny, pri takejto čiastke je pravdepodobnejšie, že obchod padne.
  • Nick Foligno, kapitán Blue Jackets, je otvorený výmene. Jarmo Kekäläinen ho bez jeho súhlasu nevytrejduje nikam. Ako píše Aaron Portzline, Foligno bude pre nový klub len jednorazovka, keďže sa po play-off chce vrátiť do Columbusu a podpísať tu novú zmluvu.
  • Stáva sa, že sa do poslednej chvíle nevie, či príde k predĺženiu hráčovho kontraktu, alebo jeho výmene. V takomto rozpoložení sa nachádzajú LA Kings s Alexom Iafallom. Zatiaľ, čo s ním rokujú, načúvajú aj ponukám za neho. Čo sa „kráľov“ týka, našli sa aj potenciálni kupci Seana Walkera, avšak Kings nie sú príliš ochotní ho vymeniť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.