Okienko špekulácií: Ekholm (asi) zostáva v Nashville, Gostisbehere na waivers, filadelfské úmysly

Zostávajú len necelé dva týždne, kým sa prestupový trh definitívne upokojí. Dovtedy tu budeme mať množstvo špekulácií, čo sa v tieto dni iba stupňuje. Preto sme povyberali najzaujímavejšie „rumors“, ktoré sa v týchto dňoch šíria virtuálnym svetom NHL.

Bez ďalších rečí si ich poďme predstaviť:

  • Florida Panthers nemá záujem o voľného Shayna Gostisbehera. Píše o tom Sam Carchidi (Philadelphia Inquirer). Špekulovalo sa o tom najmä z toho dôvodu, že je „Ghost“ rodákom zo slnečného štátu, šiel by teda domov. Cats sa navyše do konca sezóny budú musieť zaobísť bez kľúčového beka Aarona Ekblada.
  • Philadelphia Flyers vraj mala zálusk na viacerých hráčov Nashvillu Predators, medzi nimi boli aj útočníci. Avšak nastáva problém…
  • Preds podľa Elliotte Friedmana stiahli žiadaného zadáka Mattiasa Ekholma z trade blocku. David Poile si uvedomuje, že jeho tím našiel chémiu. Z posledných deviatich zápasov vyhrali „predátori“ až osem. Je preto zjavné, že ak majú Flyers reálny záujem o hráčov z „mesta country“, získať ich bude väčší problém, než by si jeden pred časom myslel.
  • Aj expanzný draft je čoraz riešenejšou záležitosťou. Kluby už uvažujú, koho ochránia a koho nie. Uvedomujú si ale, že niekedy nemajú dosť prostriedkov na chránenie všetkých. Preto podľa Pierra LeBruna už začal Ron Francis dostávať telefonáty od manažérov. Tí zisťujú, koľko by ich stálo, ak by si manažér Seattlu Kraken v rozširovacom drafte nevzal ľudí, ktorých si už nemôžu chrániť, ale nechcú o nich prísť. Cena za niektorých je vysoká, môže sa týkať dokonca prvého kola draftu a prospekta, čím Francis odrádza mnohých manažérov.
  • Ako informuje Darren Dreger, Tanner Pearson a Vancouver Canucks veria, že nájdu spoločnú reč pri tvorení novej zmluvy. Útočníkov štvorročný kontrakt sa po sezóne skončí a hoci ešte stále neprišla definitívna dohoda, nálada v rokovaniach je uvoľnená a optimistická.
  • Chris Johnston hovorí, že kluby, ktorých zaujíma Taylor Hall, by s ním radi hovorili aj o možnosti ďalšieho pokračovania v ich organizácii. Po sezóne mu končí jednoročný kontrakt a napriek slabej sezóne v drese Sabres je žiadaný aj do budúcna.
  • Ešte sa na chvíľu vrátime k Flyers. Ich problémy v bránkovisku nie sú žiadnym tajomstvom. Carter Hart dokonca v dvojzápase proti Buffalu vôbec nechytá, pracuje po mentálnej i fyzickej stránke. Podľa Pierre LeBruna je adeptom na príchod do Pennsylvánie gólman Detroitu, Jonathan Bernier.
  • Podľa Franka Seravalliho začínajú Canucks vážne diskutovať s RFA brankárom Thatcherom Demkom o predĺžení kontraktu.
  • Posledná dnešná špekulácia sa týka New Jersey Devils. Manažment klubu dostáva telefonáty o dostupnosti obrancu Dmitrija Kulikova. Ten má zmluvu ešte na ďalšie dva roky. V 32 dueloch aktuálnej sezóny pozbieral len dve asistencie. O skutočnosti hovorí novinár Pierre McGuire. Samozrejme, na radare klubov zostáva aj veterán Kyle Palmieri.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.