Oilers pravdepodobne budú mať nového brankára, Konovalova z KHL

Premávka medzi KHL a NHL sa zahusťuje. S Columbusom podpísal kontrakt mladík Jegor Činachov, do NHL sa vraj plánuje vrátiť jeho spoluhráč z Avangardu Iľja Kovaľčuk, Chicago Blackhawks by podľa špekulácií mali podpísať Damira Žafjarova či Maxima Šalunova.

No a Edmonton Oilers pravdepodobne získajú nového brankára.

Tým sa podľa novinára Michaila Zislisa stane Iľja Konovalov. 22-ročný brankár Lokomotivu Jaroslavľ bol na drafte vybraný v roku 2019 z celkovej 85. pozície ako šiesty brankár. Odvtedy naňho vlastnia práva Oilers. Konovalov sa rozhodol ísť zámorskou cestou.

Podľa Zislisa máme očakávať, že bude čoskoro oznámený podpis zmluvy. Rodák z Jaroslavľa odchytal v KHL už tri plné sezóny, v roku 2019 dostal ocenenie pre najlepšieho nováčika sezóny. V sezóne 2020/21 sa predstavil v 19 dueloch, 9 vyhral. Za svoj chrbát púšťal 2,29 gólu na zápas pri 92,3-percentnej úspešnosti zásahov.

Konovalov, ak by dostal príležitosť debutovať v profilige, by sa s výškou 181 centimetrov zaradil medzi najnižších brankárov NHL.

Oilers majú pod zmluvou na ďalší rok spomedzi brankárov Mikka Koskinena, Alexa Stalocka aj Oliviera Rodrigueho.

One thought on “Oilers pravdepodobne budú mať nového brankára, Konovalova z KHL

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.