Oilers pečú zmluvu pre Nugenta-Hopkinsa. Naťahujú sa na plate

Ryan Nugent-Hopkins je na konci sedemročnej zmluvy. Po skončení aktuálneho ročníka sa center Edmontonu Oilers môže stať neobmedzeným voľným hráčom. To ale nie je pochuti organizácii, ktorá sa s ním snaží dohodnúť.

Ako informuje Ryan Rishaug z televízie TSN, hráčovi zástupcovia a vedenie klubu by mali čoskoro obnoviť diskusie. Nejaké už prebehli. Boli o dlhoročnej zmluve, problémy prišli, keď sa začalo vravieť o cene. Tá by sa mala pohybovať v rozmedzí 6-6,5 mil. dolárov ročne.

Nugent-Hopkins podpísal svoj prvý dlhodobý kontrakt v roku 2013, začal platiť od sezóny 2014/15. Sedem rokov zarábať šesť miliónov ročne, preto pravdepodobne požaduje mierne navýšenie platu. V tejto sezóne nastupuje v druhej formácii, väčšinou na pozícii centra.

Nugent-Hopkins sa stal draftovou jednotkou v roku 2011. Z onoho draftu je v produktivite šiesty za Kučerovom, Scheifelem, Landeskogom, Huberdeauom a Gaudreauom. V aktuálnom ročníku odohral 31 zápasov so ziskom 23 (10+13) bodov. V kariére má na konte 466 (179+287) bodov v 635 stretnutiach.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.