Oilers majú záujem o Duncana Keitha, problémom je jeho veľká zmluva

Klub Edmonton Oilers sa chytil príležitosti. Duncan Keith a Chicago Blackhawks totiž po vzájomnej dohode pracujú na výmene, ktorá by legendu organizácie poslala na západ Kanady či do regiónu Seattlu. Do tohto kritéria spadá aj mesto Edmonton.

Ako informuje Daniel Nugent-Bowman z The Athletic, záujem zo strany „olejárov“ je, no uvedomujú si, že si musia dávať pozor, aby neurobili nijakú hlúposť. Keith totiž má meno, avšak jeho výkonnosť priamo úmerne veku klesá. Hawks ho takisto neplánujú predať pod cenu.

Zameriavajú sa preto na výhodnú ponuku, ktorá by im na jednej strane vyniesla Keitha, no na druhej strane za sumu, ktorá by nebolela.

Oilers podľa zdrojov z Blackhawks majú špeciálnu podmienku. 37-ročný bek poberá ročný plat 5 538 462 dolárov, a to ešte dva roky. Tento kontrakt sa im nezdá úplne výhodný, preto chcú, aby manažment „čiernych jastrabov“ súhlasil s tým, že si ponechajú istú časť z jeho platu.

Kupec má aj iný variant, tiež súvisiaci s Keithovou zmluvou. Údajne sú ochotní vziať si Keithov plný kontrakt, ak si Blackhawks od nich vezmú iného hráča so zlou zmluvou. Pochopiteľne sa tým pádom do špekulácií dostal i James Neal, kandidát na vykúpenie.

Keith chce dohrať kariéru v inom regióne z toho dôvodu, že je rodákom z Winnipegu a vyrastal v Britskej Kolumbii, bol by tak podstatne bližšie k domovu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.