Oilers čoskoro predĺžia s Larssonom, Barrie by mal odísť na trh

V Edmontone Oilers sa čoskoro udejú novinky v ich zostave. Najzaujímavejšími menami dnešných dní sú Adam Larsson, Ryan Nugent-Hopkins a Tyson Barrie. Klub ide do play-off, no manažment nenecháva nič na neskôr a premýšľa nad budúcnosťou trojice. Čo zatiaľ vieme?

Zostať v Alberte by mal Adam Larsson. Ako informuje Elliotte Friedman, v intenzívnejšom kontakte s manažérom je švédsky obranca už vyše mesiaca. Pokroky v rokovaniach uskutočnil už pred trade deadline. Predpokladá sa však, že ku konečnej dohode dôjde až po sezóne.

Larssonov kontrakt by mal mať trvanie 3-4 roky. 28-ročný zadák by si podľa Jima Mathesona mal ročne zarobiť zhruba 3,75 mil. dolárov. V súčasnosti zarába 4 166 166 dolárov za sezónu, zmluvu podpísal ešte ako hráč New Jersey Devils, ktorí ho potom poslali do Edmontonu za Taylora Halla.

Neobmedzeným voľným hráčom sa po sezóne môže stať aj Ryan Nugent-Hopkins. Forvard, ktorého „olejári“ draftovali ako jednotku v roku 2011, však zatiaľ nenašiel s vedením spoločnú reč. Už na prelome marca a apríla sa dočkal ponuky od klubu – podľa Franka Seravalliho šlo o predĺženie na ďalších päť rokov. V poslednej dobe však tento front utíchol, preto nevedno, čo bude nasledovať, zatiaľ však nič nenasvedčuje tomu, žeby boli Oilers a Nugent-Hopkins blízko dohode.

Lákavým tovarom na trhu s voľnými hráčmi by sa mal stať Tyson Barrie. Nugent-Hopkins je pre Edmonton väčšou prioritou a Barrie po úspešnej sezóne požaduje kontrakt na 5-6 rokov. V ročníku 2020/21 zaznamenal výborných 48 (8+40) bodov v 55 dueloch a vedie produktivitu obrancov súťaže. Podľa Darrena Dregera by Barrie rád zostal v Edmontone, no chce stabilitu a je otázne, či mu ju Oilers budú schopní poskytnúť. Preto sa čaká, že napokon po roku opäť skúsi trh s voľnými hráčmi.

Vlani urobil podobný ťah ako Taylor Hall – zobral zmluvu na jediný rok, aby sa ukázal a mohol si už onedlho vybojovať nový, stabilnejší kontrakt. 3,75 mil. ročne bude pravdepodobne čoskoro minulosťou. 29-ročný Kanaďan je teraz veľkou neznámou. Je stále možné, že sa dohodne s Oilers, no zároveň by nikoho nemalo prekvapiť, ak bude ich spolupráca po jednom roku ukončená.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.