Ohňostroj ho trafil do hrudníka. Tak zomrel Matiss Kivlenieks

Včera zasiahla hokejový svet tragická správa. Len 24-ročný lotyšský reprezentant a brankár Columbusu Blue Jackets, Matiss Kivlenieks, tragicky zahynul.

Pôvodné neoficiálne správy hovorili, že príčinou smrti bol zásah pyrotechnikou do oblasti hrudníka. Neskôr klub informoval, že Kivlenieks umrel potom, čo sa snažil s kamarátmi utiecť z vírivky. Mal sa pošmyknúť a hlavou naraziť do betónu.

Táto verzia však bola upravená, detaily objasnila pitva. Brankár zomrel na poranenie hrudníka následkom výbuchu ohňostroja. Ten mal byť odpálený pravdepodobne pri príležitosti osláv amerického Dňa nezávislosti. Autority hovoria o hroznej nešťastnej náhode.

Polícia z mesta Novi v Michigane uviedla oficiálnu a zrejme definitívnu verziu. Ohňostroj sa pred výbuchom naklonil do strany a začal strieľať na ľudí okolo. Medzi nimi bol i Kivlenieks a keď sa snažil ujsť z vírivky a skryť sa pred nebezpečnou pyrotechnikou, jedna z rán ho zasiahla do hrudníka.

Hasiči aj záchranári sa dostali do domu krátko po 22. hodine. Previezli ho do nemocnice, kde konštatovali smrť.

Na Kivlenieksa si jeho známi spomínajú ako na úžasného človeka. „Jeho bojovný duch, pracovná morálka a oddanosť hokeju z neho urobila naozajstný športový idol. Jeho odchod je veľkou stratou nielen pre lotyšský hokej, ale pre celý národ,“ píše v oficiálnom vyhlásení lotyšský hokejový zväz.

Oficiálne vyhlásenie vydal i prezident Columbusu Blue Jackets, John Davidson: „Sme šokovaní a zarmútení stratou Matissa Kivlenieksa a vyjadrujeme najhlbšiu sústrasť jeho matke Astride, jeho rodine a priateľom počas tohto ťažkého času. Kivi bol úžasným mladým mužom, ktorý dennodenne každého vítal s úsmevom. Na stopu, ktorú zanechal počas štvorročného pôsobenia v našej organizácii, nikdy nezabudneme.“

„Život je tak vzácny a dokáže byť tak krehký. Objímte dnes svojich drahých. Odpočívaj v pokoji Matiss, budeš nám veľmi chýbať,“ odkázal mu generálny manažér Jarmo Kekäläinen.

„Je to tragická strata pre nás všetkých, čo sme ho poznali. Modlím sa a myslím na jeho rodinu,“ napísal na sociálnej sieti Twitter bývalý kapitán Blue Jackets, Nick Foligno. „Nebo získalo parádneho brankára a ešte lepšieho človeka… Ale príliš skoro.“

Matiss Kivlenieks naposledy chytal na majstrovstvách sveta doma v Rige. Podával vynikajúce výkony, fanúšikovia si ho pamätajú najmä vďaka čistému kontu pri historickej výhre Lotyšov nad Kanaďanmi. V NHL stihol odchytať 8 zápasov, kariéru mal pred sebou.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.