Oh My Hockey|21. jún 2021 o 07:10

Keď sa počas včerajšieho predzápasového tréningu Vegas Golden Knights dostala na svetlo sveta informácia, že v roli jednotky doň nastúpil Robin Lehner, ľudia rýchlo vytušili, čo sa chystá. Hoci tréner Peter DeBoer nechcel konkretizovať meno štartujúceho brankára, napokon bola intuícia správna.

Za nepriaznivého stavu 1:2 na zápasy proti Montrealu sa kouč rozhodol pre nový impulz. Marca-André Fleuryho nahradil Robinom Lehnerom. Švédsky brankár pre fanúšikov nepredstavoval istotu. Netrvalo dlho a pripomenuli mu jeho vystúpenie zo zápasu proti Coloradu.

Lehner nastupoval do duelu s hrôzostrašnými štatistikami. 7,03 gólu na zápas a 81,1-percentná úspešnosť však odrážali len jeden zápas. Šancu na reparát využil dokonale.

"Na štadión som došiel o dve hodiny skôr, aby som mohol čítať, aké sr*čky o mne píšete na Twitteri. Motivovali ma," vyjadril sa po zápase na margo fanúšikov. Montrealu dovolil jediný gól, vytiahol 27 zákrokov a Golden Knights vyrovnali stav série na 2:2.

Ako býva v tejto sérii zvykom, prvá tretina nebola bohatá na góly. Nepadol v nej ani jeden, dokonca nebol vylúčený žiaden z aktérov stretnutia. Do zápasu vstúpili aktívnejšie Canadiens, súpera prestrieľali pomerom 11:4, no na góly to nestačilo.

Na otvárací si diváci museli počkať až do 39. minúty stretnutia. Tesne potom, čo na ľad naskočil vylúčený Suzuki, si jeho prihrávku prebral v strednom pásme rozbehnutý Paul Byron a Lehnerovi nedal výborne namierenou strelou šancu.

"Zlatí rytieri" museli prebrať iniciatívu, hoci defenzíva Montrealu ich nepúšťala do súvislého tlaku. Prvý gól favorita sa zrodil až v 51. minúte, Careyho Pricea prekonal z ťažkej pozície po prihrávke od Karlssona McNabb.

Do konca 60. minúty už sieť nenašiel žiadny z pukov, no nadväzujúce predĺženie netrvalo dlho. Už po minúte a 10 sekundách si puk v skrumáži pred bránou Montrealu našiel Nicolas Roy a preloboval bezmocného Pricea.

MONTREAL CANADIENS 1:2p VEGAS GOLDEN KNIGHTS (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
39. Byron (Suzuki) - 51. McNabb (Karlsson, Theodore), 62. Roy (Pacioretty, Tuch)
Brankári: Price 19/21 - Lehner 27/28

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Odpisovaný Lehner vychytal výhru: Čítal som si vaše sr*čky, motivovali ma, hovorí