Odchod domov? Nie, Hjalmarsson sa skôr prikláňa koncu kariéry

Prednedávnom sme vám priniesli informácie o tom, že má švédsky klub HV 71 na lane obrancu Niklasa Hjalmarssona. Informoval o tom portál Sportbladet, o jeho množnom príchode dokonca hovoril riaditeľ klubu, Johan Hult. Toto nadšenie však nezdieľa samotný hráč.

Niklas Hjalmarsson je blízko ťažkého rozhodnutia. Aká bude jeho budúcnosť? Už je nie hráčom, ktorým bol, keď s Chicagom získal tri Stanley Cupy. Má 33 rokov, čoskoro bude voľným hráčom a špekuluje sa, či mu vôbec niektorý klub z NHL ponúkne spoluprácu.

Aj keby – veterán vraví, že ju možno neprijme.

Hjalmarsson patrí medzi srdciarov, ani raz v dlhej kariére si nevyskúšal trh s voľnými hráčmi, vždy predĺžil v klube, v ktorom v danom momente pôsobil. Preto sa dá predpokladať, že púštny klub nevymení za iný, radšej si vyberie Švédsko. Alebo koniec kariéry.

„Istá časť zo mňa veľmi chce, aby som šiel domov a pomohol HV dostať sa späť do SHL, kde aj patria,“ povedal Hjalmarsson pre Smålands-Tidningen. „Teraz však nie som tak odhodlaný, preto by to asi nebolo dobré ako pre mňa, tak pre tím.“

V NHL už dosiahol veľa. Začína hovoriť o konci kariéry, údajne mu chýba motivácia.

„Prikláňam sa skôr k tomu, žeby som už nehral vôbec,“ pokračuje. „Nehovorím, že je to stopercentne isté. Ale aby som pokračoval, muselo by sa v lete stať niečo mimoriadne. Aby som niekde podpísal, musel by som opäť nájsť chuť hrať.“

33-ročný zadák je trojnásobným víťazom Stanley Cupu. Po drafte v roku 2005 strávil v Chicagu prvých desať sezón kariéry, z ktorých pramenili aj tri tituly. Pred ročníkom 2017/18 bol vymenený do Arizony Coyotes. V 822 dueloch v kariére si pripísal 172 (25+147) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.