Obrat ako hrom! Edmonton viedol v 3. tretine 4:1, nakoniec prehral

Oh My Hockey|24. máj 2021 o 07:19

Zostáva osem a pol minúty do konca tretej tretiny. Edmonton Oilers má v rukách relatívne pohodlný trojgólový náskok. Nad Winnipegom vedie 4:1. Lenže potom prichádza smršť od "stíhačiek". Jeden gól, druhý, tretí. A predĺženie. A v tom gól navrátilca Ehlersa.

Hráči Edmontonu Oilers by sa priali, aby bol tento príbeh len nočnou morou, z ktorej sa práve zobudili. Je však realitou. Dnes sa zdalo, že konečne našli cestu k víťazstvám, ktorých bolo v základnej časti celkom dosť. Tri body zaknihovali McDavid s Draisaitlom. No Jets ukázali pevnejšiu vôľu.

Winnipeg doma nezačal ideálne. Skóre otvoril v siedmej minúte Draisaitl a na prvý presný zásah nadviazal druhým v presilovke v desiatej minúte. V 18. minúte druhej tretiny síce znížil Nikolaj Ehlers, no dvojgólové vedenie prinavrátil Edmontonu už o minútu neskôr Kassian.

"Olejári" dostali pohodu na svoje hokejky gólom Khairu v 45. minúte. Vedenie si však nedokázali ustrážiť. K obratu zavelil v 52. minúte Perreault. O necelé tri minúty ho nasledoval Wheeler a už o 15 sekúnd, teda vyše piatich minút pred koncom riadnej hracej doby, rozhodol o remíze Morrissey.

Definitívnu bodku za zápasom dal v predĺžení po prihrávke Stastného Ehlers.

"Keď bolo 4:1, šli sme do oslabenia, ktoré sme nedokázali ubrániť. Gól ich dostal na koňa a využili to," hodnotil premrhanú šancu Connor McDavid. "Neviem, čo sa tak pokazilo. Robili sme chyby, tímové či individuálne, potom sme začali panikáriť," doplnil ho Leon Draisaitl.

Winnipeg Jets vedú v sérii pohodlným náskokom 3:0.

WINNIPEG JETS 5:4p EDMONTON OILERS (0:2, 1:1, 3:1 - 1:0)
38. Ehlers (Dubois, Pionk), 52. Perreault (Copp, Dubois), 55. Wheeler (Morrissey, Scheifele), 55. Morrissey (Lowry), 70. Ehlers (Stastny) - 7. Draisaitl (Koekkoek, McDavid), 10. Draisaitl (Yamamoto, McDavid), 39. Kassian (Draisaitl, McDavid), 45. Khaira (Larsson, Shore)
Brankári: Hellebuyck 44/48 - Smith 32/37

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Obrat ako hrom! Edmonton viedol v 3. tretine 4:1, nakoniec prehral