Obránci Gudbranson a Stone podepsali s Calgary

Flames se rozhodli zvýšit konkurenci v obraně angažováním dvou ostřílených beků. Zatímco Michael Stone působil v Calgary už předchozích pět sezón, Erik Gudbranson přichází do Alberty po sezóně, kterou si rozdělil mezi Ottawu a Nashville. Oba kontrakty jsou na jeden rok, Gudbranson si přijde na 1,95 milionu dolarů, Stone pak 750 tisíc dolarů.

29letý Gudbranson je typem hráče, které má v oblibě Darryl Sutter, trenér Flames. Je urostlý a rád hituje. Mezi analytiky se však netěší velké oblibě, jelikož prakticky ve všech metrikách vykazuje podprůměrná čísla. Podle některých jej v lize drží pouze fakt, že byl v roce 2010 brán z celkové třetí pozice na draftu. Rodák z Ottawy odehrál v loňské sezóně 45 utkání základní části a nasbíral v nich čtyři body za gól a tři asistence.

O dva roky starší Stone působil v loňské sezóně na hraně sestavy Calgary, kromě hlavního týmu naskočil také do čtyř utkání na farmě ve Stocktonu. Všech 21 zápasů, do kterých loni v dresu Flames nastoupil, byly až po nástupu Darryla Suttera na lavičku, dá se tak očekávat, že dostane šanci zasloužit si místo v kádru během tréninkového kempu. Přestože podepsal smlouvu s výdělkem pouze ligového minima, oproti loňsku si polepší, jelikož jeho aktuální kontrakt je jednocestný, má tak zaručené peníze i po odeslání na farmu.

Calgary Flames během léta přiváděli posily, které odpovídají hernímu Sutterovu hernímu stylu, který zahrnuje spoustu osobních soubojů. Kromě výše zmíněných přišli také Nikita Zadorov, Blake Coleman, Tyler Pitlick, Brad Richardson nebo Trevor Lewis. Velký boj o místa se bude u Flames svádět především v obraně, kde je nutné zacelit mezeru vzniklou odchodem Marka Giordana.

Zdroj úvodního obrázku: The Hockey Writers

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.