O trofej pre najväčšieho gentlemana zabojujú Matthews, Slavin a Spurgeon

Dvaja obrancovia a jeden útočník. Taký je najstručnejší sumár menoslovu finalistov súťaže o Lady Byng Trophy. Ocenenie je každoročne udeľované hráčovi, ktorý najlepšie skĺbil hokejové majstrovstvo a slušnú fair-play hru. Trio nominovaných vybrala PHWA (asociácia profesionálnych hokejových novinárov).

Jedným z nominantov je hviezda Toronta Maple Leafs, Auston Matthews. 23-ročný forvard už má v zbierke Maurice Richard Trophy i Calder Trophy, v tomto roku bol nominovaný i na Ted Lindsay Award. V 52 dueloch zaknihoval 66 (41+25) bodov, pričom si na trestnej lavici odsedel iba 10 minút.

Ďalším finalistom je jeden z najlepších bekov súčasnosti, obranca Caroliny Hurricanes, Jaccob Slavin. Ak by sa stal 27-ročný Američan víťazom Lady Byng Trophy, bola by to jeho prvá individuálna cena v kariére. Odohral 52 stretnutí a vylúčený bol jediný raz (dve minúty).

Posledným nominovaným je Jared Spurgeon, kapitán Minnesoty Wild. Ani 31-obranca ešte nemá, rovnako ako Slavin, žiadnu individuálnu trofej. V 54 dueloch si zapísal šesť trestných minút.

Vlani získal Lady Byng Trophy Nathan MacKinnon, pre ktorého to bol premiérový zisk ocenenia. Vtedy v 69 zápasoch zapísal 93 (35+58) bodov a odsedel si 12 trestných minút. V tejto sezóne ich už mal na konte 37, preto nemôže byť ašpirantom na obhajobu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.