O Norris Trophy zabojujú dvaja mladíci a veterán Hedman

Dnes NHL zverejnila nominácie na ďalšiu prestížnu trofej. Norris Trophy sa každoročne udeľuje najlepšiemu obrancovi NHL. Podľa trojice nominovaných vieme, že bude mať po dvoch rokoch nového víťaza. Obhajca Josi ani víťaz spred dvoch rokov Giordano sa do nominácie nedostali.

V trojici kandidátov sa už pravidelne objavuje meno Victor Hedman. Hviezdny Švéd je jedným z najlepších švédskych bekov histórie. Norrisovu trofej zatiaľ vyhral jediný raz, v roku 2018. Momentálne sa pripravuje na semifinále play-off, v 11 dueloch vyraďovacích bojov má rovnaký počet asistencií.

Ďalším nominantom je výnimočne talentovaný Cale Makar z Colorada Avalanche. 22-ročný rodák z Calgary hrá len vo svojej druhej plnej sezóne v NHL. Ani jeho sezóna sa zatiaľ neskončila, s mužstvom bojuje o semifinále v sérii proti Vegas Golden Knights. V 44 dueloch základnej časti zaknihoval 44 bodov, v priemere bod na zápas pokračuje aj v play-off.

Tretím do partie je druhý najproduktívnejší bek základnej časti, 23-ročný Američan Adam Fox. Obranná istota New Yorku Rangers je kandidátom na ocenenie po prvý raz. Podobne ako Makar, aj on zažil len svoj druhý plný ročník v súťaži. V 55 dueloch si pripísal 47 bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.