Po. sep 28th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

O Ekmana-Larssona sa zaujímajú obidva kluby z Alberty

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Bitka o Albertu, azda najzaujímavejšie derby súčasnosti, sa, zdá sa, môže preniesť aj mimo ľad. Hlavným predmetom by tentoraz mohol byť hviezdny obranca.

Podľa insidera Elliotte Friedmana sa obidva albertské kluby, teda Edmonton Oilers i Calgary Flames, zaujímajú o služby švédskeho zadáka. Friedman dodal, že je samozrejmé, že nie sú jedinými potenciálnymi kupcami, no mali by sme ich brať veľmi vážne a čoskoro môžu prísť s ponukou.

Zádrheľom vo veci by mohla byť klauzula o nevymeniteľnosti, ktorú má Ekman-Larsson momentálne v zmluve. Nebolo by však prekvapením, ak by sa 29-ročný švédsky rodák v prípade lákavej ponuky tohto benefitu vzdal. V poslednej sezóne si pripísal 30 (9+21) bodov v 66 zápasoch.

Flames majú v obrane veľa práce. Zmluva sa skončila piatim UFA hráčom (Travis Hamonic, TJ Brodie, Derek Forbort, Michael Stone a Erik Gustafsson). Momentálne sú podpísaní Mark Giordano, Noah Hanifin a Rasmus Andersson. Nováčikovský kontrakt drží Juuso Valimäki. Ekman-Larsson však zarába 8,25 miliónov dolárov ročne, preto je otázne, či by sa im pri toľkých nepodpísaných bekoch tento kontrakt hodil. V súvislosti s týmto menom sa však hovorí o možnej výmene Johnnyho Gaudreaua do Arizony, čím by sa im pod platovým stropom uvoľnil kopec miesta.

Edmonton Oilers sú už dlho považovaní za tím s nie práve ružovou situáciou v defenzíve. V angažovaní Ekmana-Larssona by iste videli novú vodcovskú osobnosť zadných radov. Tu by však výmena bola komplikovanejšia a „kojoti“ budú zrejme žiadať aj niektorú draftovú voľbu, keďže v dôsledku trestu prišli o voľbu v druhom kole draftu 2020 a prvom kole draftu 2021.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.