O Cháru sa zaujímalo už vyše 20 klubov. Prioritou zostáva Boston

Kariéra Zdena Cháru, zdá sa, ešte nie je na konci. Aspoň to vyznieva z novo objavených informácií, o ktoré sa postaral insider kanadskej televízie TSN, Pierre LeBrun. Záujem o jeho služby je podľa jeho agenta vysoký. Skončí mimo Boston?

„Oslovilo ma viac ako dvadsať klubov, no momentálne sa sústredíme na rokovania s Bostonom,“ informoval LeBruna Matt Keator, Chárov agent. „Stále má možnosť odísť do dôchodku. Na druhú stranu však vyzerá, že má záujem hrať, ak mu zapasuje ponuka.“

Síce sa píše, že je 43-ročný Trenčan sústredený na Bruins, nevedno, v akom štádiu sú ich rokovania. Prezident klubu, Cam Neely, nedávno pre zámorských reportérov prostredníctvom videokonferencie potvrdil, že debaty medzi legendou a organizáciou pokračujú.

Ak je záujem skutočne taký obrovský, ako povedal Keator, o ponuky sa slovenský obor báť nemusí. Dvadsať tímov sú dve tretiny celej súťaže. Z ostatných klubov sa v posledných týždňoch najintenzívnejšie spomína údajný záujem zo strany New Yorku Rangers.

Faktom je, že do začiatku prípravných kempov zostáva už len niekoľko dní. V poslednej sezóne zarobil Chára – ak rátame výkonnostné bonusy – asi 3,5 milióna dolárov. Nazbieral 14 (5+9) bodov v 68 zápasoch. V 13 dueloch play-off pridal dve asistencie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.