Nygårda už nebaví sedět na tribuně, vrátí se do Švédska

Švédský útočník Joakim Nygård se v noci rozloučil s play-off a může přemýšlet o své budoucnosti. Edmonton vypadl s Winnipegem hned v prvním kole poměrem 0:4. Nygård neodehrál ani jeden zápas, ani jednou se neprobojoval do sestavy. A bohužel se nejednalo o výjimečnou situaci. Zájem o něj má švédský Färjestad.

Do NHL vstoupil Nygård loni odehráním 33 zápasů a ziskem devíti bodů. Nejednalo se o životní výkony, ovšem Švéd nijak nezklamal. V létě odešel na hostování do Färjestadu, odkud měl poté zamířit zpět do Kanady, jakmile začne předsezónní kemp. To se také stalo. Po 15 duelech ve Švédsku se do Edmontonu vrátil.

Jenže zde nebyl přivítán zrovna vřele. Dalo by se říct, že letošní sezónu protrpěl. Odehrál totiž pouze devět utkání, většinu z nich sledoval pouze z tribuny, prošel také waiver listem, což je znamení, že o něj v létě žádný převratný zájem na trhu s volnými hráči nebude. Nygårdovi totiž končí smlouva.

Nevypadá to tak, že by se Edmonton pokusil svému hráči nabídnout nový kontrakt. Stejně tak je pravděpodobné, že by o něj ani Nygård nestál. A jelikož neměl příliš možností se ukázat, rvačka ostatních klubů se také nestrhne. Vše tedy směřuje jasným směrem.

Färjestad údajně nabídl Nyg;ardovi dlouholetý kontrakt na pět až šest let. S informací přišel portál Afton Bladet. Přestože generální manažer Färjestadu Peter Jakobsson nepotvrdil, že Nygård nabídku přijal, jelikož má stále platnou smlouvu s Edmontonem, potvrdil konkrétní zájem a uvedl, že samozřejmě chtějí Nygårda v klubu zpět.

Útočník strávil v klubu osm let. Na dva roky odešel do Severní Ameriky, letos se vrátil na zmíněné hostování na začátku sezóny. Jak dále uvádí deníku Afton Bladet, odmítl další nabídky z Evropy a nadále se zajímá pouze o Färjestad nebo o případné, avšak nepravděpodobné setrvání v NHL.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.