Novým trénerom Arizony sa stane André Tourigny

Insider Arizony Coyotes, Craig Morgan, už údajne pozná meno nového hlavného trénera Arizony Coyotes. Podľa jeho informácií sa ním stane André Tourigny. Klub by mal jeho príchod oficiálne oznámiť dnes o 11 hodine tamojšieho času (20:00 stredoeurópskeho času) na tlačovej konferencii.

47-ročný kouč zbiera skúsenosti od roku 1998 a v NHL nikdy nepracoval ako hlavný tréner. Bol však asistentom, a to v Colorade Avalanche a Ottawe Senators medzi rokmi 2013-2016.

Bohaté skúsenosti má najmä v rámci práce s mladíkmi, čo sa „kojotom“ veľmi hodí. Viackrát viedol juniorské výbery Kanady na majstrovstvách sveta, naposledy s nimi získal striebro, avšak má i jedno zlato. Dlhé roky pracoval ako generálny manažér aj tréner v QMJHL a OHL. V minulej sezóne bol v klube Ottawa 67’s zároveň trénerom a viceprezidentom hokejových operácií.

Tourigny má skúsenosti s viacerými veľmi talentovanými prospektami. Nedávno trénoval Marca Rossiho či Jacka Quinna, produktívnych prospektov vybraných v prvom kole posledného draftu. Aj to, že vedel rozvinúť útočný potenciál svojich zverencov, zavážilo v rozhodovaní, keďže ofenzíva Arizony potrebuje nový impulz.

Rodák z Québecu bude siedmym hlavným trénerom Coyotes po presťahovaní z Winnipegu. Nahradí Ricka Toccheta, ktorý v organizácii pracoval štyri roky.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.