Nová zmluva? Ovečkin aj Capitals zaryto mlčia

V mojom živote existujú len dva kluby. Dinamo Moskva a Washington Capitals.

Veta, ktorá k Ovečkinovi ako dobre známemu srdciarovi prischla naveky. Jedného z najlepších strelcov hokejovej histórie si veľa fanúšikov nevie predstaviť v inom drese. Vo Washingtone začal svoju bohatú kariéru v sezóne 2005/06.

Roky plynú. Od posledného podpisu nového kontraktu už ubehlo trinásť sezón, čo znamená, že Ovečkin môže byť v lete neobmedzeným voľným hráčom. Jeho situácia preto láka pozornosť médií. 35-ročný moskovský rodák sa nenechá nachytať, všetky informácie si necháva pre seba.

On a generálny manažér Brian MacLellan dostali len počas uplynulého týždňa trikrát otázku o tom, ako prebiehajú rokovania. Neprejavili optimizmus ani nevyzerali znepokojene. „Rozprávame sa o tom. Podpíšeme, keď podpíšeme,“ znie vyjadrenie MacLellana.

Alexander Ovečkin si dĺžku zmluvy aj výšku platu vyjednáva sám. Na otázku, či plánuje ostať vo Washingtone, odpovedal ešte nejasnejšie ako manažér: „No, uvidíme.“

„Chceme, aby „Ovi“ aj Nick (Bäckström) ukončili kariéru v drese Capitals,“ povedal MacLellan. „Sú jedinými hráčmi, čo v drese Capitals odohrali 1000 zápasov. Pre organizáciu je dôležité, aby svoju cestu dokončili u nás. Oni dvaja definujú náš klub, pomohli zmeniť hokej a to, čo hokej znamená pre naše mesto. Sú hlavnými tvárami posledných šestnástich rokov.“

Čas na podpis zostáva do 19. mája. Ak to dovtedy nestihnú, oznámenie novej zmluvy bude musieť počkať do offseason. V tom prípade by sa dala očakávať tona špekulácií o Ovečkinovej situácii. Je však veľmi nepravdepodobné, žeby súčasný kapitán Washingtonu podpísal zmluvu s iným klubom.

Behom sezóny 2020/21 už Caps vyjednali predĺženie kontraktov s Trevorom van Riemsdykom a Conorom Shearym.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.