Nikolaj Ehlers zmešká zvyšok základnej časti, Hanifin zvyšok sezóny

„Done for the season“. Fráza v anglickom jazyku, ktorá sa v rámci hokejových noviniek objavuje v poslednej dobe často. Ročník 2020/21 pomaly speje k svojmu koncu, hlavne jeho základná časť, preto sa často objavujú informácie, že ten-ktorý hráč bude pripravený až na ďalší rok.

Podľa Darrena Dregera je pre problémy s ramenom do konca sezóny vyradený obranca Calgary Flames, Noah Hanifin. Urastený bek stihol v prebiehajúcom ročníku odohrať 47 stretnutí so ziskom 15 (4+11) bodov. „Plamene“ sa momentálne nachádzajú na nepostupových priečkach.

Zranenie trápi aj forvarda Nikolaja Ehlersa. Dán v službách Winnipegu Jets vynechá podľa trénera Paula Mauricea minimálne zvyšok základnej časti. Hlavný kormidelník „stíhačiek“ však jedným dychom dodáva, že si je istý, že tímu pomôže v play-off.

Zdravotné komplikácie úzko súvisia s hitom od Jake Muzzina v sobotňajšom dueli proti Torontu.

25-ročný útočník sa aj v tejto sezóne prezentuje ako ťahúň ofenzívy Winnipegu. V 47 zápasoch nazbieral 46 bodov za 21 gólov a 25 asistencií. Aktuálny bodový priemer je najvyšším v jeho kariére. Je druhým najproduktívnejším hráčom mužstva po Markovi Scheifelem.

Z hry je vyradený aj Brandon Saad. Útočník Colorada môže mať teoreticky takisto po sezóne, lebo ho trápi zranenie chrbta. Vynechá 2-4 týždne. Informoval o tom insider Adrian Dater.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.