Nieto presvedčil San Jose! Sharks s ním predĺžili zmluvu

San Jose Sharks dali vlani Mattovi Nietovi šancu na reštart. Po uplynutí dvojročnej zmluvy v Colorade ho predstavili ako navrátilca. Kalifornský rodák bol „žralokmi“ draftovaný, avšak počas sezóny 2016/17 sa sťahoval do Denveru. Tam si postupne došiel po najväčšie peniaze svojej kariéry.

Avšak dvojročná zmluva s platom 1,975 mil. dolárov ročne, sa skončila neslávnym výsledkom. Po sezóne 2019/20 sa Avs rozhodli nepokračovať v spoločnej ceste a z Nieta bol voľný hráč. V San Jose podpísal pred minulou sezónou na rok za ligové minimum a uviedol sa siedmimi bodmi v 28 stretnutiach.

Našťastie preňho výkonmi presvedčil manažment Sharks o tom, že si zaslúži dvojročnú istotu. San Jose včera oznámilo podpis dvojročného jednocestného kontraktu, vďaka ktorému si 28-ročný útočník zarobí 850 tisíc ročne, dokopy teda 1,7 mil. dolárov.

„Matt do našej zostavy priniesol stabilitu a prítomnosť veterána, a jeho rýchlosť a defenzívna zodpovednosť z neho urobili cennú súčasť našej hry v oslabení,“ vyhlásil o podpise generálny manažér Doug Wilson. „Navyše jeho schopnosť prispieť ofenzíve dáva našim trénerom variabilitu v prispôsobovaní zostavy noc čo noc.“

Nieto odohral iba 28 z 56 duelov v sezóne. V limitovanej role dokázal získať sedem bodov. Keď bol na ľade, bol kľúčovou časťou oslabenia. Priemerne odohral v každom zápase, v ktorom hral, rovných 14 minút. Plány Sharks s forvardom môžu zmariť Seattle Kraken, ak by si útočníka vzali z rozširovacieho draftu.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.