Nick Foligno stredobodom pozornosti, záujem majú Islanders či Leafs

Prestupové okno Národnej hokejovej ligy sa bude onedlho zatvárať, preto niet divu, že sú na pretrase čoraz väčšie mená. Pierre LeBrun, insider z TSN a The Athletic, sa zamyslel nad budúcnosťou Nicka Foligna. Mohli by Blue Jackets predať svojho kapitána?

Podľa váženého novinára už Jarmo Kekäläinen zdvihol zopár telefonátov od ľudí zaujímajúcich sa o Foligna. Nick, hoci nikdy nepatril medzi najproduktívnejších v súťaži, prináša tvrdosť a tak potrebnú two-way hru do middle-six. Presne pre tento dôvod by sa mohol pre niekorého z favoritov stať dôležitým hráčom.

Ako povedal LeBrun, o rodeného lídra už sa zaujímalo duo ašpirantov na Stanley Cup, a to Toronto Maple Leafs a New York Islanders. V spojení s Leafs sa dlhšie špekuluje, že by do útoku prijali veterána. „Ostrovania“ majú záujem o výmeny hlavne v dôsledku toho, že do konca sezóny prišli o zraneného kapitána a jedného z najlepších hráčov mančaftu, Andersa Leeho.

33-ročný forvard má zmluvu, ktorá každoročne priťahuje záujem. Je totiž na jej konci. Po sezóne bude neobmedzeným voľným hráčom, môže podpísať, kde len bude chcieť, možno sa dokonca vrátiť do Ohia, kde je kapitánom od roku 2015.

Čo na možnú adíciu Foligna hovoria platové stropy menovaných kandidátov na jeho zisk? Islanders by s 5,5 miliónmi, ktoré Foligno berie z platového stropu, nemali po zranení sedemmiliónového Leeho problém. Opačná situácia je v Toronte. Wayne Simmonds bude čoskoro odstránený z listiny dlhodobo zranených, čiže ak chcú získať skúseného forvarda, budú musieť uvoľniť priestor. (Edit: Simmonds už nie je na listine zranených)

Odpovede na otázku, či Foligno zostane, alebo ho niekto získa, sa dočkáme neskôr. Prestupová uzávierka je naplánovaná na 12. apríla, veci sa budú odvíjať aj od toho, v akej pozícii bude Columbus. Aktuálne je na piatej priečke divízie, na štvrté Chicago stráca dva body.

One thought on “Nick Foligno stredobodom pozornosti, záujem majú Islanders či Leafs

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.