Nick Bjugstad predĺžil kontrakt s Minnesotou Wild

Minnesota Wild ohlásili po podpise Joela Erikssona-Eka ďalší nový kontrakt, hoci tentoraz oveľa menší. V klube bude pokračovať rodák z Minnesoty, Nick Bjugstad. Do organizácie prišiel pred poslednou sezónou a musel súhlasiť s poriadnym platovým prepadom.

Bjugstad zarábal od sezóny 2015/16 až sezóny 2020/21 4,1 mil. dolárov ročne, no behom trvania zmluvy vystriedal tri kluby. Dohodu podpísal na Floride, potom hral za Pittsburgh, až napokon za Minnesotu. Tu si v poslednej sezóne pripísal 17 (6+11) bodov v 44 dueloch. Jeden gól pridal v play-off.

Nový kontrakt potrvá jediný rok, počas ktorého bude musieť presvedčiť klub i súťaž o svojej hodnote. Bjugstad si zarobí len 900 tisíc, zmluva je ročná. Rovnaký plat poberal naposledy ešte pod nováčikovskou zmluvou (2012-2015). Kontrakt pre Minnesotu nie je riskom. Zmluva je nízka a v prípade, že sa mu nebude dariť, si môže o rok hľadať miesto inde.

Niekdajší bronzový medailista z majstrovstiev sveta bol draftovaný v roku 2010 z 19. priečky.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.