NHLPA souhlasí s návrhem sezóny, potvrzeny jsou i nové divize

Hráčská asociace a NHL se dohodli na tom, jak bude vypadat příští ročník National Hockey League. Jak jsme informovali už dříve, 56zápasová základní část příštího ročníku bude probíhat mezi 13. lednem a 8. květnem. Následovat bude play-off, které bude, oproti letošnímu létu, opět v klasickém formátu – 16 týmů, série na 4 vítězná utkání.

„V létě jsme během bojů o Stanley Cup zaznamenali velký úspěch s naším formátem Return to Play, na který chceme navázat v sezóně 2020-21. Zdraví a bezpečí všech zúčastněných je pro nás nadále prioritou,“ řekl komisař Garry Bettman. Právě kvůli probíhající pandemii a spoustě otazníků vzniklo také nové rozložení divizí, které si můžete prohlédnout na úvodním obrázku.

Co se týká čistě kanadské divize, nazvané „Severní“, u ní stále není jasno, zda se bude hrát na půdě kanadské, nebo americké. Jednotlivé provincie Kanady totiž mají různé úrovně restrikcí, proto by byla potřeba vyjednat výjimka pro cestování, hraní zápasů atd. NHL je ale údajně připravena poskytnout neutrální kluziště na severu USA.

John Shannon také informuje, že všechny americké týmy se navzájem v divizích utkají 8x, zatímco Kanadská divize se vzájemně utká 9x nebo 10x, jelikož je v ní pouze 7 týmů. Dále zmiňuje také průběh play-off.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.