NHL v číslech: První lajna Ottawy absolutně dominuje

Kdo by to byl řekl, Ottawě se poměrně daří. Ano, důležité je slovo poměrně, jelikož od Senátorů nikdo nic moc nečekal, proto by byl i menší plamínek kvality brán jako úspěch. Jenže kouč Smith sestavil svou elitní formaci ze tří hráčů, kde je nejstaršímu hráči pouze 22 let.

Brady Tkachuk – Josh Norris – Drake Batherson

Tkachuk už je v lize známé jméno, zná ho každý. Batherson si pár zápasů v NHL také zahrál, ale doposud spíše jen dominoval farmářské AHL. A Norris loni nastoupil do tří zápasů, jinak hrál prvního centra na farmě.

A právě u Norrise je progres nejznatelnější. V hierarchii, jak by se dalo říct, se posunul z pátého středního útočníka na prvního. Pouze během pár týdnů. Přeskočil tak konkurenci, jakou je Derek Stepan, Colin White, Logan Brown či Chris Tierney.

Ačkoliv má Josh Norris ze tří forvardů první lajny „nejhorší“ čísla, hraje skvěle.

Statistika očekávaný gólů pro a proti je jedním z nejlepších ukazatelů poměrové převahy na ledě. Pokud útočné trio dominuje a stráví většinu času v útočném pásmu, logicky si vytvoří velké množství šancí. A to je přesně případ ottawské první formace.

A není to tak, že by se ostatním celkům nedařilo, tato mladá lajna Ottawy je jednoduše nejlepší v lize, alespoň podle této statistiky.

Nejblíže je jejím číslům elitní řada Floridy, respektive Caroliny. Útok Verhaeghe – Barkov – Duclair si vytvořil o 0,09 šancí v součtu na 60 minut hry méně.

Barkov GV 4,615 – GO 1,680
Verhaeghe GV 4,485 – GO 1,789
Duclair GV 4,503 – GO 0,981

Zároveň vynikají ottawští i v Corsi statistice, která odhaluje procentuální zastoupení při šancích svého a soupeřova týmu. Nicméně hodně gólových příležitostí této formace nekončí v brance. Potenciál tedy mají obrovský.

Tato lajna má zkrátka všechno. Všichni tři spolu kamarádí, bydlí spolu, vzájemně se motivují. To se také odrazilo na fyzické hře, kde Drake Batherson nechce zůstat příliš pozadu oproti Bradymu Tkachukovi a po třech duelech má na kontě devět hitů (o pět méně než Brady Tkachuk).

Statistiky jsou brány od analytika JFreshHockey po třech odehraných zápasech.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.