NHL suspendovala Johna Chayku do konca roka

Nečakané a podľa mnohých neprimerané rozhodnutie sa mu nevyplatilo. John Chayka, bývalý generálny manažér Arizony Coyotes, je ešte stále bez práce. V štruktúrach Národnej hokejovej ligy to tak zostane do konca roka 2021, dostal suspendáciu.

Vedenie súťaže pokutovalo najmladšieho manažéra histórie tým, že do 31. decembra 2021 nemôže byť akokoľvek aktívny v štruktúrach NHL. Pri Chaykovi sa už pri jeho odstúpení špekulovalo o tom, kam zamieri, hovorilo sa o New Jersey.

Oficiálna príčina suspendácie je správanie, ktoré škodlivo vplývalo na ligu a šport. Chayka odišiel od Coyotes len pár dní predtým, ako sa začalo play-off. Klub „nechal v štichu“, jeho rolu musel narýchlo prebrať asistent Steve Sullivan.

Chayka sa stal generálnym manažérom vo veku 27 rokov v roku 2016. Opakoval, že nebyť nezhôd s vlastníkmi organizácie, na poste by zotrval. Protistrana ho kritizovala za zlé načasovanie jeho rozhodnutia. Ligová odozva im dala za pravdu.

„Milujem našich hráčov, trénerov, pracovníkov i fanúšikov a veľmi by som si prial, aby som mohol byť s tímom v Edmontone. Bohužiaľ, situácia, ktorú vytvorili vlastníci, to znemožnila,“ napísal Chayka vo vyhlásení krátko potom, čo sa prevalili jeho zámery. Nie je to jediný exces bývalého manažéra, následkom testovania mladých hráčov pred draftom mimo Draft Combine prišli o vysoké draftové voľby.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.