NHL rozdávala pokuty: Traja hráči prídu o tisícky dolárov

Tak, ako to v hokejovom zámorí býva, po nešportovom zákroku zvykne „Oddelenie pre bezpečnosť hráčov“, v skratke disciplinárna komisia, vinníkov potrestať. Tentokrát o 5 000 dolárov príde Josh Morrissey, Max Domi a Nikita Zajcev.

Obranca Winnipegu Josh Morrissey si v zápase proti Columbusu neudržal nervy na uzde a po inkasovanom góle do prázdnej bránky sekol Texiera. Hneď v zápase bol za to vylúčený.

Po tom istom zápase padol trest aj na druhej strane. Útočník Columbusu Max Domi bol potrestaný za nešportové správanie. Pri výhre nad Winnipegom tak posúdili jeho hrubosť, ktorú si odniesol Jevgenij Svečnikov. V zápase bol Domi vylúčený na štyri minúty.

Tretím potrestaným hráčom bol Nikita Zajcev v drese Ottawy Senators. Ten v súboji proti San Jose takto nebezpečne kroščekom do hlavy ohrozil Tima Meiera.

Všetci hráči boli potrestaní v maximálnej možnej výške, 5000 dolárov. Všetky peniaze pôjdu do hráčskeho núdzového fondu, ktorý slúži ako finančná pomoc hráčom v prípade núdze.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.