NHL chce od Canucks návrat. Necítime sa pripravení, odkazuje Miller

Žiaden kanadský klub nezasiahol COVID-19 tak hlboko ako Vancouver Canucks. „Kosatky“ nehrali od 25. marca, čiže už tri týždne a vedenie NHL očakáva ich návrat v najbližšej dobe. Podľa rozvrhu by mali hrať v piatok proti Edmontonu Oilers.

21 hráčov a ďalších zamestnancov organizácie. To je zhrnutie počtu pozitívnych prípadov v klube. Preto sa podľa niektorých NHL náhli. Kritika voči lige prichádza nielen od fanúšikov, ale i priamo z klubu. „Vôbec sa na to necítim pripravený,“ povedal pre The Athletic o možnom návrate útočník J.T. Miller.

„Dúfam, že to ľudia nepochopia zle. Som mimoriadne súťaživý človek, ale toto nie je o hokeji,“ pokračuje. „Je to o zdraví, o bezpečnosti našich hráčov, ich rodín a detí. A ak mám byť totálne úprimný, budeme potrebovať viac času, než nám dávajú, aby sme sa mohli vrátiť a hrať. Ani chlapci, čo nemali pozitívny test, ešte nie sú pripravení.“

Dnešok by mal byť najzaujímavejším dňom v prípade. Práve dnes sa rozhodne, čo bude ďalej. Canucks absolvovali video míting s NHLPA. Na covid protokole stále majú siedmich hráčov. Sú nimi Jalen Chatfield, Alex Edler, Jayce Hawryluk, Nils Hoglander, Zack MacEwen, Nate Schmidt a Jake Virtanen,

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.