Tyler Bertuzzi absolvoval úspešnú operáciu chrbta

Detroit Red Wings oznámili, že ich forvard Tyler Bertuzzi absolvoval operáciu chrbta. Týmto vyjadrením zároveň objasnili, prečo ich dôležitý krídelník odohral v tejto sezóne iba deväť zápasov. Doteraz bolo zranenie klasifikované ako „nešpecifikované“.

Po operácii v New Yorku sa očakáva, že Detroit bude môcť počítať so službami 26-ročného Kanaďana už od začiatku budúcej sezóny.

„Ako pri každom zranení, nikdy nedokážete stopercentne predpovedať, ako dlho potrvá rekonvalescencia,“ povedal o Bertuzzim hlavný tréner Jeff Blashill. „Najreálnejšie sa zdajú byť predpoklady, že sa stihne doliečiť pred začiatkom budúceho ročníka.“

Bertuzzi nehral od 30. januára, keď opustil zápas proti Floride Panthers po druhej tretine. Neskôr sa snažil vrátiť, skúšal individuálne trénovať, ale bez úspechu. Za spomenutých deväť stretnutí stihol pozbierať slušných sedem bodov za päť gólov a dve asistencie.

„Tyler je veľmi pozitívna osobnosť,“ hovorí o ňom Blashill. „Bol trochu frustrovaný z toho, ako sa to napokon vyvinulo. Chce hrať. Ale zároveň dobre rozumie tomu, že tento proces je najlepší pre jeho zdravie. Zatiaľ robí všetko tak, ako má, momentálne rehabilituje.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.