Stars podpísali gólmana, Sharks útočníka

Podpisový nával v NHL pokračuje. Nitky diania na trhu tentoraz prevzali Dallas Stars a San Jose Sharks.

„Hviezdam“ sa nováčikovským kontraktom upísal brankár Adam Scheel. V súčasnej sezóne pôsobil v prestížnej NCAA, kde patril medzi štatisticky najlepších brankárov súťaže. V 26 zápasoch si udržal 93,1-percentnú úspešnosť zákrokov pri priemere 1,74 gólu na zápas. Vyhral dvadsaťkrát.

Scheela si Dallas vyhliadol ako nedraftovaného brankára. 21-ročný americký rodák po zisku ocenenia pre najlepšieho gólmana NCAA zažije prechod medzi profesionálov. Trojročná zmluva mu začne platiť od ďalšej sezóny, skončí po ročníku 2022/23. Na úrovni NHL bude poberať základný plat 925 tisíc, v AHL 80 tisíc ročne. Zmluva obsahuje aj výkonnostné bonusy.

Na rozdiel od Stars, Sharks siahli po mladíkovi z vlastnej organizácie. Scotta Reedyho draftovali v roku 2017 z celkovej 102. pozície. Aj on prichádza z NCAA. Urastený útočný univerzál zaznamenal v práve skončenom ročníku 28 bodov v 28 dueloch.

Pre jeho fyzické parametre (188 cm, 95 kg) a všestrannosť mu predpovedajú sľubnú profesionálnu kariéru. Tieto očakávania v tlačovom vyhlásení potvrdil aj generálny manažér Doug Wilson: „Jeho veľká postava mu v posledných rokoch umožnila hrať dôležitú rolu a kľúčové minúty v jednom z najlepších tímov univerzitného hokeja.“

Ako Scheelova, tak Reedyho zmluva začne v nasledujúcom ročníku a potrvá dve sezóny. Jeho zárobok bude 842 500 dolárov v NHL, 70 tisíc v AHL. Takisto obsahuje výkonnostné bonusy, hoci menšie ako v prípade Scheela.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.