Sharks si upísali 76-ku vlaňajšieho draftu, Daniila Guščina

Ruský forvard si vykoledoval prvý kontrakt! Reč je o šikovnom Daniilovi Guščinovi. 76. voľba na drafte 2020 sa dohodla so Sharks na prvej zmluve v rámci NHL. Potrvá tri roky a priemerný ročný zárobok na úrovni NHL činí 925 tisíc dolárov.

Podobne ako preddraftový, tak aj prvý podraftový ročník strávil rodák z Jekaterinburgu v USHL v drese Muskegonu Lumberjacks. Svoju ofenzívnu dominanciu potvrdil navýšením osobných rekordov. V 46 dueloch zaknihoval 64 (32+32) bodov. Bol druhým najlepším strelcom súťaže.

Nepredpokladá sa, že v budúcom roku bude pravidelne hrať v NHL. Ak by odohral viac ako deväť zápasov v najlepšej lige, kontrakt by sa skrátil o rok. Jednou z možností je AHL, no na druhej strane má stále vek na to, aby ostal medzi juniormi.

V našom minuloročnom rankingu sa umiestnil na 55. pozícii, v preddraftovej e-knihe sme o ňom písali toto:

Ruský útočník menšieho vzrastu ukazuje svoju dominanciu svojim ofenzívnym nasadením a odvahou v súbojoch. Má skvelú strelu a je takým „hadom“, keďže sa prekĺzne každou štrbinkou, vďaka čomu potom dokáže skórovať alebo pokračovať v tvorení útoku. Bol jedným z najlepších krídelníkov v USHL v tejto sezóne a tréneri ho využívali najmä v situáciách, keď potrebovali gól alebo udržať ofenzívu v chode.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.