Senators podpísali Leeviho Meriläinena

Keď si ho vlani vytiahli z tretieho kola draftu, bolo meno Leevi Meriläinen ešte neznámym pojmom. Fínsky brankár sa po roku môže tešiť z prvej zmluvy za morom. Ottawa Senators s ním podpísali trojročný nováčikovský kontrakt.

Meriläinen strávil ročník 2020/21 v drese Kärpätu vo fínskej súťaži do 20 rokov. Udržal si vynikajúcu 93,4-percentnú úspešnosť zásahov a bol zvolený do druhého All-Star tímu ligy.

Meriläinenova zmluva je trojročná s ročným platom 838 333 dolárov v NHL, na úrovni AHL zarobí 80 tisíc. Je do nej zahrnutý aj podpisový bonus – v každej sezóne zinkasuje 18-ročný gólman šek na 80 tisíc dolárov. V ďalšej sezóne bude pravdepodobne chytať vo Fínsku.

S jeho vývojom sa klub nemusí ponáhľať. Pod zmluvou majú okrem neho ďalších šiestich brankárov – Matta Murrayho, Joeyho Daccorda, Filipa Gustavssona, Antona Forsberga, Kevina Mandoleseho a Madsa Sogaarda.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.