Scheifeleho faul poslal Evansa na nosidlá. Bude Mark suspendovaný?

Scheifeleho zákrok na Jake Evansa berie veľká časť fanúšikov ako zákernosť vyplývajúcu z frustrácie. Do konca zápasu zostávala minúta a Evans zvyšoval do prázdnej brány na 5:3, čím de facto rozhodol prvý zápas série druhého kola v prospech Montrealu Canadiens.

Do cesty sa mu však dostal Mark Scheifele a bez úmyslu hrať puk ho tvrdo hitoval. Podľa reakcie mnohých zbytočne. Dostal päťminútový trest za napadnutie spolu s trestom do konca zápasu a je pravdepodobné, že bude svoje konanie vysvetľovať aj pred disciplinárkou.

Okrem toho sa hovorí, že Scheifele otvárací duel emočne nezvládol a z toho vyplynul i tento faul. Jake Evans musel byť odvezený na nosidlách a hoci bol dlho po zápase otrasený, podľa informácií insidera Johna Shannona sa mu vodí celkom dobre.

Novinári sa v prípade Scheifele obracajú na pravidlo 42.1, ktoré hovorí, že potrestaný má byť hráč, „ktorý prejde dlhú vzdialenosť na ľade za účelom násilne atakovať protihráča akýmkoľvek spôsobom.“

Pri následnej šarvátke chránil Evansa pred ostatnými hráčmi Nikolaj Ehlers.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.