Saros 58 zákrokmi utvoril nový rekord Nashvillu Predators

Juuse Saros sa pričinil o nový historický zápis. Dnes v noci sa blysol vynikajúcim výkonom, keď k výhre 4:3 po predĺžení v štvrtom dueli série proti Caroline Hurricanes pochytal 58 striel. Prekonal doterajší klubový rekord Dana Ellisa (52 zákrokov, 2008).

Okrem toho sa stal Saros druhým gólmanom od sezóny 1955/56, ktorý pochytal vyše 50 striel v dvoch zápasoch po sebe. Pred ním to dokázal len Curtis Joseph, a to v roku 1993.

„Je neskutočný,“ povedal o svojom brankárovi po dnešnom zápase Ryan Johansen. „Je neodmysliteľnou súčasťou nášho úspechu a výhier v posledných dvoch dueloch. Verím, že sa mu takto bude dariť aj naďalej a že sa naňho budeme môcť takto spoľahnúť.“

„Jeho najväčšou prednosťou je, že je vždy vyrovnaný, nič ho nevyvedie z miery,“ mieni hlavný tréner John Hynes. „Je zodpovedný vo svojej pracovnej morálke, tréningu, príprave. Z toho viete, že sa dokáže vybičovať a splniť očakávania. Je sústredený ako na zápasy, tak na čas medzi zápasmi.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.