San Jose Sharks podpísali trio mladíkov

Trojica mladých hráčov dostala od San Jose Sharks nové kontrakty. Organizácia oznámila, že podpísala zmluvy s Jeffreyom Vielom, Jonathanom Dahlénom a Nicolasom Melochem.

24-ročného kanadského krídelníka Jeffreyho Viela si Sharks upísali ako nikdy nedraftovaného hráča po prvý raz pred sezónou 2019/20. Jeho kontrakt predĺžili o dva roky. V ročníku 2020/21 si zapísal prvé štarty v NHL, bolo ich jedenásť a nebodoval. V 17 stretnutiach v AHL zaknihoval dva góly a dve asistencie, ofenzívne sa mu darilo omnoho menej ako v sezóne predtým.

„Jeff v minulom ročníku ukázal, na akej úrovni dokáže hrať svojou fyzicky založenou hrou. Je hráčom, ktorý má výborný charakter a vodcovské kvality, keďže je bývalý kapitán juniorského tímu. Cítime, že dokáže naskočiť aj do NHL. Sme radi, že ho máme v našej organizácii,“ vyhlásil generálny manažér Doug Wilson.

Viel dostal kontrakt na dva roky s ročným zárobkom 750 tisíc dolárov na úrovni NHL. V AHL si platovo výrazne polepší – kým doteraz zarábal 70 tisíc ročne, jeho plat sa zdvihne niekoľkonásobne na 275 tisíc.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Druhú zmluvu v profilige si vyslúžil aj Jonathan Dahlén. 23-ročný švédsky forvard už bol podpísaný medzi rokmi 2017-2020. Potom, čo odohral poslednú sezónu bez zmluvy v zámorí v druhej švédskej súťaži, sa vracia do Ameriky.

V drese druholigového klubu Timrå IK zaznamenal vynikajúcich 71 (25+46) bodov v 45 stretnutiach a s deväťbodovým náskokom ovládol bodovanie súťaže, v ktorom pred rokom skončil druhý. Odohral dva zápasy za švédsku reprezentáciu. V NHL ešte nedebutoval.

Wilson od neho očakáva, že sa pobije o miesto v prvom tíme „žralokov“. Jeho kontrakt je jednoročný a jednocestný so zárobkom 750 tisíc dolárov.


Nielen Viel, ale aj Nicholas Meloche vlani nastúpil v drese Sharks. Predstavil sa v siedmich zápasoch. Zvyšných 29 strávil 23-ročný bek na farme. V jeho prípade pôjde už o tretí kontrakt v NHL – prvý podpísal v roku 2017, druhý v roku 2020. Aj ten najnovší má trvanie jeden rok a je dvojcestný. V NHL si Meloche môže zarobiť 750 tisíc ročne, v nižších súťažiach 170 tisíc.

Melocheho si Sharks vybrali na 40. priečke draftu 2015.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.