Rangers podpísali Masona Geertsena

New York Rangers oznámili nový podpis. Prvú zmluvu na Manhattane si vybojoval obranca Mason Geertsen. Posledný kontrakt v NHL podpísal ešte ako zamestnanec Colorada Avalanche, avšak ten mu skončil po sezóne 2018/19. Odvtedy o ďalšiu bojoval v nižšej súťaži.

Obranca z Kanady a niekdajší šampión ECHL nie je na farme „jazdcov“ novou tvárou. V Hartforde pôsobí od začiatku ročníka 2019/20. Doteraz tu odohral 64 zápasov. Nedal ani gól, deväťkrát prihrával. Záujem budí 120 trestných minút, čo je takmer jedno vylúčenie každý zápas.

Geertsena Rangers poslali na waiver listinu, čo znamená, že s ním opäť počítajú na farme. Nepredpokladá sa, že by oňho niekto mal záujem. V AHL prispeje ako defenzívny, tzv. „stay-at-home“ obranca. Ofenzívna produkcia sa od neho nedá očakávať, no do mužstva Hartfordu prináša tvrdosť.

V sezóne 2020/21 si na úrovni NHL zarobí 700 tisíc dolárov, v AHL 100 tisíc. O rok dostane viac – 750 tisíc v NHL, 110 tisíc v AHL.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.