Penguins podpísali možnú krádež draftu, Valtteriho Puustinena

Pittsburgh Penguins podpísali kontrakt s veľmi zaujímavým mladým hráčom, prospektom Valtterim Puustinenom. Nová zmluva fínskeho útočníka bude platiť od začiatku sezóny 2021/22, potrvá dva roky.

„Valtteri je šikovným forvardom s vynikajúcou strelou, ktorý využíva svoju rýchlosť, aby hral presne tým štýlom hry, akým sa chcú prezentovať aj Pittsburgh Penguins. V posledných dvoch rokoch dospel v drese HPK a fínskom národnom tíme, z čoho sme nadšení,“ uviedol v krátkom vyhlásení asistent generálneho manažéra, Patrik Allvin.

Puustinen má všetky predpoklady na to byť krádežou draftu. Pens si ho vytiahli až v siedmom kole výberu v roku 2019, z celkovej 203. pozície ako dvojnásobného overagera, keďže už mal 20 rokov. V posledných sezónach ukazoval výborný progres, v ročníku 2020/21 pozbieral 41 bodov v 51 zápasoch Liigy. Po Petrim Kontiolovi bol druhým najproduktívnejším hráčom tímu.

V AHL bude musieť dokázať svoju odolnosť. Krídelník meria iba 176 centimetrov, čo preňho môže vo fyzickejšom hokeji na užšom klzisku znamenať nevýhodu.

Čoskoro 22-ročný Puustinen je víťazom MS juniorov z roku 2019.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.