O Tarasenka majú záujem Bruins, Capitals a Rangers

Vladimir Tarasenko len nedávno požiadal o trejd zo St. Louis Blues. Dôvodom žiadosti je, že je nespokojný s prístupom vedenia organizácie k jeho zdravotnému stavu. Od roku 2018 absolvoval tri operácie ramena, pričom prvé dve vraj neboli uskutočnené správne a rameno nedali do požadovaného stavu.

Ruský útočník je pre krehké zdravie riskom. Za posledné dve sezóny odohral len 34 zápasov v základnej časti. Napriek tomu je nesporne kvalitným hokejistom, preto si našiel záujemcov. Zostáva vyjednať podmienky prestupu.

Podľa novinára Jima Thomasa už o krídelníka prejavili záujem Boston Bruins, Washington Capitals a New York Rangers, trio klubov východnej konferencie. Z pohľadu platovej situácie sú na tom najlepšie prví menovaní. Bruins majú pred podpisom Halla či Krejčího voľných vyše 30 miliónov dolárov. Tarasenko poberá 7,5 mil. ročne ešte na dva roky.

Pochopiteľne by ho „bluesmani“ chceli vymeniť ešte v najbližších dňoch, aby si ho ako hráča s plnou klauzulou o nevymeniteľnosti nemuseli chrániť počas expansion draftu. To sa však nemusí podariť, no je viac než možné, že už si nikdy neoblečie dres St. Louis.

FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.