New York Rangers podpísali svoj prvokolový výber z roku 2018, Nilsa Lundkvista

Bol 28. výberom v drafte ešte v roku 2018, no svoj prvý kontrakt v NHL podpísal až pred sezónou 2021/22. Reč je o Nilsovi Lundkvistovi. Ten bol jedným z poslednej trojice hráčov vybratých v prvom kole toho draftu bez kontraktu v NHL.

Lundkvist v New Yorku Rangers podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s priemerným ročným platom 925 tisíc dolárov. Vďaka výkonnostným bonusom však môže ročne zarobiť až 1 775 000 dolárov.

20-ročný obranca hral od draftu v SHL za Luleå HF. V poslednom ročníku tu v 52 zápasoch zaknihoval slušných 32 (14+18) bodov a stal sa najlepším strelcom medzi bekmi súťaže. Predstavil sa i na prebiehajúcom svetovom šampionáte, s piatimi asistenciami bol najproduktívnejším hráčom mužstva, hoci odohral iba tri duely.

Lundqvist je veľkým talentom smerom do ofenzívy a do mladej skupiny, ktorou disponujú „jazdci“, prináša novú silu v rámci pravorukých hráčov. Nevedno, aké s ním má plány generálny manažér Chris Drury, či ho chce poslať rovno do NHL, alebo si svoju šancu bude musieť vybojovať v AHL.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.