Na Vezina Trophy nominovaní Fleury, Grubauer a Vasilevskij

Poznáme nominácie na Vezinovu trofej pre najlepšieho gólmana nedávno skončenej sezóny. Môže ju získať Marc-André Fleury, Philipp Grubauer alebo Andrej Vasilevskij.

Kanadský veterán Fleury bol pred sezónou pasovaný do roly dvojky, resp. rovnocenného brankára voči Robinovi Lehnerovi. Napokon sa však stal jednotkou a patril medzi najlepších gólmanov ligy. V 36 dueloch si udržal 92,8-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 1,98 gólu na zápas.

Druhým nominovaným je nemecký brankár v službách Colorada Avalanche, Philipp Grubauer. Ten odchytal 40 duelov, pochytal 92,2% striel pri priemere 1,95 inkasovaných gólov na zápas. Tvoril tandem s českým gólmanom Pavlom Francouzom.

Trio uzatvára víťaz ocenenia z roku 2019, Andrej Vasilevskij. Ruská jednotka Tampy Bay Lightning momentálne bojuje – rovnako ako zvyšní dvaja menovaní – v play-off. V 42 stretnutiach základnej časti pochytal 92,5% streleckých pokusov, pričom si udržal priemer 2,21 gólu na zápas.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.