Na trofej pre najlepšieho nováčika nominovaní Kaprizov, Robertson a Nedeljkovic

Národná hokejová liga dnes predstavila trojicu nominovaných na Calder Trophy, ocenenie pre najlepšieho nováčika sezóny.

Veľkým favoritom bol počas celého trvania ročníka 2020/21 ruský útočník Kirill Kaprizov. Ten svojimi výkonmi vyvolal debaty o tom, či by sa mali upraviť pravidlá toho, do akého veku môže hráč ašpirovať na ocenenie. Kaprizov má 24 a v profesionálnom hokeji pôsobí už sedem rokov. V 55 dueloch svojej premiérovej zámorskej sezóny zaknihoval za Minnesotu Wild 51 (27+24) bodov a stal sa najproduktívnejším hráčom mužstva.

Druhým nominovaným je útočník Dallasu Stars aktuálne reprezentujúci USA na majstrovstvách sveta, Jason Robertson. Zo začiatku sezóny nebola 21-ročnému forvardovi venovaná taká pozornosť, no časom sa dostal do najvážnejších debát o Calder Trophy. V 51 stretnutiach získal 45 (17+28) bodov, zo spoluhráčov bol produktívnejší len veterán Joe Pavelski.

Trio uzatvára gólman Caroliny Hurricanes, Alex Nedeljkovic. 25-ročný Američan dostal v sezóne 2020/21 23 pokusov v bráne. 15-krát vychytal víťazstvo, udržal si úspešnosť 93,2% pri priemere 1,9 inkasovaných gólov na zápas. Je jednotkou Hurricanes v prebiehajúcom play-off.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.