Možno sme videli posledný zápas Pekku Rinneho v základnej časti NHL

Čo bude s Pekka Rinnem nie je vôbec jasné. A svetlo do prípadu nevnáša ani brankár. Dá sa očakávať, že ešte s vedením organizácie nie je na ničom dohodnutý. Sám prehodnocuje, ktorý variant si zvolí. Možno sme videli posledný zápas Pekku Rinneho v základnej časti NHL.

Rinneho budúcnosť je nasledovná: Buď úplne ukončí kariéru, alebo zostane v Nashville ešte na krátky čas, alebo mu Preds neponúknu zmluvu a prijme ponuku od iného tímu. „Zatiaľ som si nerobil žiadne konkrétne plány o mojej budúcnosti, ale ak bol toto môj posledný zápas, skončím šťastný“ reagoval po poslednom dueli Predators v základnej časti. Fanúšikovia ho vytlieskali, on im odkazoval: „Milujem vás!“

Pred časom sa vyjadril takto: „Verím v náš tím. Chcem ukončiť kariéru ako Predátor.“

Fínsky brankár a legenda Nashvillu Predators je v poslednom roku dvojročnej zmluvy s priemerným ročným zárobkom 5 miliónov. V prebiehajúcej sezóne ho výkonmi jasne prekonal jeho fínsky kolega Juuse Saros. Rinne chytal v 24 dueloch, vyhral 10. Priemerne púšťal 2,84 gólu na zápas pri 90,7-percentnej úspešnosti zásahov. Číselne prežil lepšiu sezónu ako vlani.

V poslednom dueli pochytal všetkých 30 striel pri výhre 5:0 nad Carolinou Hurricanes.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.