Merzlikins: Nie sme hlúpi, vieme, že tu sú dve jednotky

Elvis Merzlikins a Joonas Korpisalo. Už dlhšiu dobu sa vraví o tom, že zostať v Columbuse môže z brankárskeho tandemu len jeden. Obaja majú zmluvu ešte na jeden rok, preto bude zaujímavé sledovať, či si Kekäläinen vyberie svoju jednotku už počas medzisezónneho obdobia.

„Nie sme hlúpi,“ hovorí Merzlikins o možnom odchode z Ohia. „Dobre vieme, že sú v našom tíme dve jednotky. Nemyslím si, že tu zostaneme obaja, ale na druhú stranu, človek nikdy nevie. Ak by si nás ponechali oboch, síce by to bolo skvelé pre klub, ale ani ja, ani on by sme neboli šťastní.“

Merzlikins odchytal v sezóne 2020/21 28 duelov, pochytal 91,6% streleckých pokusov súpera pri priemere 2,77 inkasovaných gólov na zápas. Jeho kolega, momentálne zranený Korpisalo, sa predstavil v bráne Columbusu 33-krát. Za svoj chrbát priemerne púšťal 3,3 gólu na zápas pri 89,4-percentnej úspešnosti zásahov.

Po budúcom ročníku budú obaja neobmedzení voľní hráči, preto hrozí, že o jedného z nich prídu Blue Jackets úplne zadarmo.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.