Mason Primeau si vybojoval kontrakt vo Vegas

Vegas Golden Knights podpísali kontrakt s Masonom Primeauom. Nováčikovská zmluva začne platiť od začiatku sezóny 2021/22 a potrvá tri roky. Na úrovni NHL si môže zarobiť 825 tisíc dolárov za rok, v nižších súťažiach bude mať plat 70 tisíc.

Zdroj: CapFriendly

Primeau pochádza zo známej hokejovej rodiny. Jeho otec Wayne odohral v NHL 774 duelov, jeho strýko Keith dokonca 909. Zopár štartov v súťaži už má i jeho bratranec Cayden Primeau, väčšinu času chytajúci na farme Montrealu.

Masona si vybrali Vegas v piatom kole draftu 2019. Ak by včera nepodpísal zmluvu, dnes by sa stal neobmedzeným voľným hráčom, „zlatí rytieri“ by teda prišli o jeho práva.

Masonova hra je podobná s tou, ktorú v lige predvádzali jeho otec a strýko. 19-ročný Kanaďan je urasteným centrom, ktorý dobre vie, ako využiť svoje fyzické parametre. A hoci nikdy nebol známy bodovými explóziami, kontrakt v NHL si vybojoval svojou bojovnosťou, fyzickou hrou či líderstvom.

Posledný ročník strávil v AHL a ECHL.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.